a Budapesti Corvinus Egyetem tanára, az MTA levelező tagja
A Budapesti Corvinus Egyetem Vállalatgazdaságtan Intézetének egyetemi tanára, a Versenyképesség Kutató Központ igazgatója. A vállalati gazdálkodás és a gazdaságpolitika több területén folytat kutatásokat. A legutóbbi másfél évtizedben a versenyképesség témakörére, ezen belül a nemzeti és a vállalati versenyképesség közötti viszonyra fókuszál. Több magyar és angol nyelvű könyv szerzője és szerkesztője, Vállalatgazdaságtan című szakkönyvének egymást követő kiadásai húsz éve alapműnek számítanak, számos felsőoktatási intézményben használják tankönyvként. Mintegy 250 cikke jelent meg rangos hazai és külföldi folyóiratokban. Öt kontinens egyetemein tartott előadásokat. Volt gazdasági miniszter és egyetemi rektor. Számos nemzetközi és hazai szervezet vezető tisztségviselője, volt elnöke a Beszerzési Világszövetségnek és az Európai Ipari és Termelési Társaságok Szövetségének. A Svéd Királyi Mérnöki Akadémia külföldi tagja, a kolozsvári és a lappeenrantai egyetem díszdoktora. A Rajk László Szakkollégium alapítója, negyven évig igazgatója, 2010 óta elnöke. A Magyar Tudományos Akadémia levelező tagja.





A Magyar Tudományos Akadémia elnöke 2009. januárjában felhívást tett közzé annak érdekében, hogy kimagasló teljesítményű fiatal kutatóknak lehetőséget teremtsen az MTA kutatóintézeteiben új kutatócsoportok létrehozására. A kezdeményezés célja, hogy haza csábítsa a jelenleg külföldön dolgozó, már jelentős eredményeket elért magyar kutatókat, illetve itthon tartsa a legkiválóbbakat, hogy akadémiai intézetek kutatócsoportjainak vezetőiként a következő években nemzetközileg is meghatározó, ígéretes kutatási programokkal növelhessék az egyes kutatóintézetek és Magyarország versenyképességét.
Legalábbis ez derült ki a Tardos Gábor matematikussal, a Lendület program egyik nyertesével készült beszélgetésből. A digitális kódok újszerű megalkotója szereti a Harry Pottert, ráadásul a fia gyakran győzedelmeskedik felette a különböző logikai játékokban.
„Én azt szeretem, ha egy kérdésre ki lehet hozni egy nagyon egyszerű, nagyon világos választ, úgy, hogy a kettő közötti út esetleg nem nyilvánvaló.”
Interjú Kóczy Á. László matematikus-közgazdásszal, a Lendület program nyertesével