Matematikusmérnöknek tanult, de tanulmányait megszakítva Polgár Zsuzsa későbbi sakkvilágbajnok főállású edzője lett. 1988-ban egyéni karrierje csúcspontjaként VII. helyezést ért el Mexikóban a Rapid Világbajnokságon. Megnyitások Könyve című művét több nyelvre lefordították. 2001-től a Magyar Sakkszövetség szakmai igazgatója. 2002-ben a bledi Sakkolimpián az ezüstérmes férfiválogatott kapitánya. 2003 tavaszán az elmúlt 30 év legerősebb hazai sakkversenyének, a Tehetség és Kurázsi sakktornának az életre hívásában működött közre. 2005-ben megkapta a FIDE Senior Trainer edzői címet, melyet a világon kevesebb mint 50 edző mondhat magáénak; szintén 2005-től a Magyar Sakkszövetség társadalmi kapcsolatokért felelős igazgatója.





A Magyar Tudományos Akadémia elnöke 2009. januárjában felhívást tett közzé annak érdekében, hogy kimagasló teljesítményű fiatal kutatóknak lehetőséget teremtsen az MTA kutatóintézeteiben új kutatócsoportok létrehozására. A kezdeményezés célja, hogy haza csábítsa a jelenleg külföldön dolgozó, már jelentős eredményeket elért magyar kutatókat, illetve itthon tartsa a legkiválóbbakat, hogy akadémiai intézetek kutatócsoportjainak vezetőiként a következő években nemzetközileg is meghatározó, ígéretes kutatási programokkal növelhessék az egyes kutatóintézetek és Magyarország versenyképességét.
Legalábbis ez derült ki a Tardos Gábor matematikussal, a Lendület program egyik nyertesével készült beszélgetésből. A digitális kódok újszerű megalkotója szereti a Harry Pottert, ráadásul a fia gyakran győzedelmeskedik felette a különböző logikai játékokban.
„Én azt szeretem, ha egy kérdésre ki lehet hozni egy nagyon egyszerű, nagyon világos választ, úgy, hogy a kettő közötti út esetleg nem nyilvánvaló.”
Interjú Kóczy Á. László matematikus-közgazdásszal, a Lendület program nyertesével